• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
divný chod motoru X20XEV pouze v záběru - rv.00 - VB - 180 tis km
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
JirkaS
Saturday 18 July 2009 - 10:51:16 Citovat
Host
Zdravím kolegové,

půjdu rovnou k věci, rozsvítila se kontrolka motoru spolu se špatným chodem motoru v záběru, volnoběh ok, decelerace ok, plynulá konstantní jízda s lehkou nohou v 2000 - 3000 otáček ok, jak se na to šlápne jako by vynechával motor, takové nepravidelné škubání v záběru srážející výkon. Provedl jsem tedy: výměna vzduchového filtru plus vyčištění sání i s klapkou, dále svíčky nové. Odpojení baterie na 10 min. Po té jízda ok ve všech režimech jízdy. Radost vyhnala druhá jízda ihned se startem opet chyba opet stejný jev. Možná (ne)důležité detaily: po odklopení škrtící klapky jsou pod ní stopy po oleji, po otevření nádrže paliva slyšitelný lehký podtlak (nasaje si vzduch), olej žere cca 1 litr za cca 3000 km, voda v expanzní nádržce zapáchá nahnědlá barva, ale žádné šlemy nebo povlak na víčku, olej pod autem nenechává.. Zajedu si na diagnostiku, ale treba uz nekdo bude vedet co ji chybi, dekuji.
qpc
Sunday 19 July 2009 - 02:59:36 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
vyčisti i EGR ventil,potom bych koukal na váhu vzduchu a čidlo na klice či vačce.Na diagnostice to ukázalo jakou chybu?

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


JirkaS
Sunday 19 July 2009 - 20:12:44 Citovat
Host
Takže diagnostika ukazala 0340 což je asi co jsem se dočetl čidlo vačky, každopádně jsem rozdělal EGR ventil a prostříkal nějakým čističem proti karbonu, po te zkušební jízda a ok, dále zkušební jízda 30 km i pořádně do otáček atd.. a stále ok, takže nevím zda to mohlo být tím ???, třeba mě to zítr ráno zase překvapí..
qpc
Sunday 19 July 2009 - 21:10:30 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
každopádně stejně na to pozor,u tvého motoru to hlásí tuto chybu a může to být i čidlo na klice...pokud to bylo vačkové čidlo,gratuluji k úspěchu

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


JirkaS
Sunday 19 July 2009 - 21:40:45 Citovat
Host
Ja se od patku na diagnostiku do opelu nedostal maji zavreno ale delal jsem si diagnostiku tim vyblikanim co jsem tu objevil, vyblikalo to několikrát za sebou pouze chybu 0340, ukaze diagnostika v oplu neco vic? jaky je v tom rozdil? jinak ja se bojim toho ze treba cidlo vacky je ok a neco jineho je spatne na co to cidlo zareagovalo.. mimochodem nema nekdo na prodej zaslepku EGR pro x20xev?
JirkaS
Tuesday 21 July 2009 - 21:08:22 Citovat
Host
qpc: tak me to zase zaclo skubat az me to dohnalo do opelu, diagnostika Opel pomoci Tech2 ukazala P0340 coz je to co jsem si vyblikal, takze dle meho nazoru je diagnostika v Opelu zbytecna vec kdyz si to kazdej vyblika sam jinak cidlo vacky vymeneno a vse OK 2600,- jen cidlo. Diky ahoj
qpc
Wednesday 22 July 2009 - 08:45:56 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
jo,toto čidlo je potfora.U tvého motoru se to občas objevuje jen bliknutim kontrolky a vteřinovim cukem při motoru v tahu,takže jsi to asi trefil dobře,vyčištěnim EGR ventilu jsi nic nezkazil,naopak.

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


Tomas
Sunday 25 October 2009 - 20:09:30 Citovat
Host
Dobry den mam ten sami problem pise mi tu chybu P0340 (Snímaè polohy vaèkového høídele) auto startuje, pouze kdyz nejedu delši dobu nemohu nastartovat 1-2 dny mìl jste take tuto zavadu
JirkaS napsal ...

qpc: tak me to zase zaclo skubat az me to dohnalo do opelu, diagnostika Opel pomoci Tech2 ukazala P0340 coz je to co jsem si vyblikal, takze dle meho nazoru je diagnostika v Opelu zbytecna vec kdyz si to kazdej vyblika sam jinak cidlo vacky vymeneno a vse OK 2600,- jen cidlo. Diky ahoj

Tomas
Sunday 25 October 2009 - 20:17:10 Citovat
Host
Jde o zafiru 2.2 dti
WISAStar
Sunday 25 October 2009 - 21:37:08 Citovat
Host
cau me zase vynecha (poklesne tah) pri 1900 ot a zacne pri 2200 ot..... je to omega x20xev

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1573 sec,0.1240 z toho dotazů.