• Opel club renbau

Opel Astra vyhrál evropský titul Auto roku / Car of the Year 2016

Vložil: jirka   dne: 09 Mar '16
Opel Astra vyhrál vysoce prestižní evropskou anketu Auto roku / Car of the Year 2016! Od 58 motoristických novinářů ze 22 zemí Evropy dostala Astra celkem 309 bodů. Na druhém místě skončilo Volvo XC90 s 294 body a třetím v pořadí je Mazda MX-5 se 202 body.

Cenu Auto roku / Car of the Year 2016 převzal ředitel automobilky Opel Dr. Karl-Thomas Neumann z rukou předsedy novinářské poroty Hakana Matsona během zahájení 86. Mezinárodního autosalonu v Ženevě.

O titul krále silnic letos bojovalo více než 40 automobilových novinek, ze kterých v prvním kole vzešla sedmičlenná skupina finalistů, složená z vozů všech automobilových tříd a segmentů.

„Nová Astra reprezentuje start nové etapy Opelu a vítězství v nejprestižnější novinářské anketě jasně dokládá, že jsme na dobré cestě,“ říká Dr. Karl-Thomas Neumann. „Je pro nás velkou ctí vyhrát anketu, ve které rozhodují špičkoví motorističtí novináři z tolika různých zemí.“
Opel měl dosud ve své sbírce čtyři tituly Auto roku / Car of the Year, nová Astra tedy završila první pětici těchto ocenění. Kromě toho ale Astra vyhrála také např. mezinárodní cenu SAFETYBEST 2015 a získala i známou trofej Zlatý volant. Astra je také držitelkou maximálního „pětihvězdičkového“ hodnocení bezpečnosti od uznávané agentury Euro NCAP.